16 III - Misterium Męki Pańskiej ulicami Łodzi

16 III - MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
 ULICAMI ŁODZI
misterium 1

Zapraszamy na niezwykłe Misterium Męki Pańskiej, które przejdzie ulicami Łodzi. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu każdy może przejść wspólnie z Chrystusem drogą na Golgotę - szczególną drogę, bo pokonywaną główną ulicą naszego miasta: ulicą Piotrkowską. Misterium rozpocznie się w piątek 16 marca o g. 19,00 w Parku H. Sienkiewicza (obok III LO), a zakończy się na placu Wolności, gdzie odtworzona zostanie przejmująca scena ukrzyżowania Chrystusa. W tym roku Misterium towarzyszy hasło: "Kogo szukacie?". Chrystus zadał to pytanie ludziom, którzy przyszli do Ogrodu Oliwnego Go pojmać. Na to pytanie powinniśmy odpowiedzieć również my - ludzi współcześni, poszukujący w życiu wartości i sensu...

Misterium Męki Pańskiej łączy z sobą rozważania Męki Jezusa Chrystusa z historyczną inscenizacją. Aktorzy przedstawiają nie tylko świat opisany na kartach Ewangelii i w kronikach historycznych, ale również często odwołują się do dylematów moralnych i etycznych współczesnego człowieka. Człowieka, któremu zadane zostaje wprost pytanie: a kogo Ty szukasz?

Organizatorem Misterium jest Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej wraz z grupą teatralną "Iuventus Dei", która skupia młodych ludzi z parafii klaretyńskiej na Teofilowie i która od kilku lat zachwyca swoimi przedstawienia ewangelizacyjnymi.

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym doświadczeniu miłości Boga i do dania świadectwa swej żywej wiary!

Poprawiony (sobota, 10 marca 2018 23:22)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.