Strona główna > Aktualności > Ogłoszenia parafialne > Ogł. Parafialne-11.03.-4. Niedz. Wielkiego Postu

Ogł. Parafialne-11.03.-4. Niedz. Wielkiego Postu

1. W kiosku parafialnym polecamy prasę katolicką, jubileuszowy różaniec oraz świece Caritas na święta wielkanocne.

2. Dzisiaj o g. 13,00 Msza św. i spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania oraz dla Rodziców kandydatów.

3. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na fundację, która wspiera rehabilitację chorego ministranta Norberta. Numer KRS podany jest w gablocie i na stronie internetowej.

4. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania świątyni i pomieszczeń przykościelnych.

5. W przyszłą niedzielę: o g. 11,30 Msza św. z poświęceniem dewocjonaliów dla dzieci klas komunijnych, a po Mszy św. dodatkowe spotkanie dla rodziców komunijnych w Sali Siloe. Obecność obowiązkowa.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o g. 16,30 (dzieci przynoszą swoje krzyżyki na Drogę Krzyżową), dla dorosłych - o g. 17,15, a o g. 20,00 w dolnym Kościele - Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież parafialną; w niedziele o g. 17,15 - Gorzkie Żale.

7. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, dzieci i młodzieży odbędą się w naszej parafii od 18 marca do środy 21 marca. Będzie je prowadził ks. Marcin Majsik - wikariusz z par. pw. Miłosierdzia Bożego w Łodzi. Msze św. w niedzielę wg porządku niedzielnego. Od poniedziałku do środy - msze św. i nauki rekolekcyjne dla dorosłych o g. 9,00 i 18,00. Dzieci przychodzą pod opieką nauczycieli na wyznaczone godziny. Plan rekolekcji jest podany w gablocie.

8. Druga sposobność na udział w rekolekcjach tzw. "ostatniej szansy" w dolnym Kościele od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy - 26 do 28 marca o g. 20,00. Poprowadzi je o. Radosław Mucha, pasjonista.

9. Organizowane są pielgrzymki: - pod koniec czerwca do Francji do Lourdes; a w październiku do Ziemi Świętej. Zapisy i szczegóły w kancelarii parafialnej.

Poprawiony (piątek, 16 marca 2018 23:10)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież