Relacja z Pikniku Parafialnego

RELACJA I ZDJCIA Z CHARYTATYWNEGO
RODZINNEGO PIKNIKUPARAFIALNEGO
PIKNIK2018 3

Serdecznie dzikujemy wszystkim organizatorom, wolontariuszom i osobom zaangaowanym w przygotowanie kolejnego Parafialnego Pikniku Rodzinnego, ktry odby si 17 czerwca br. i mia niezwykle szczytny cel -cay dochd z pikniku stanowi wsparcie na rehabilitacj ciko chorego Norberta, ministranta z naszej parafii. Bardzo si cieszymy take z licznej obecnoci na nim Parafian i Goci.

PIKNIK2018 36

Tradycyjnie miejscem spotkania by placyk wok figury Matki Boej przed domem klasztornym sistr Misjonarek w. Rodziny, gdzie zostay rozstawione awki i stoiska z piknikowymi atrakcjami. Ju w bramie prowadzcej na plac gromadnie przybywajcych uczestnikw pikniku witay pikne balonowe dekoracje, zdobice cae miejsce zabawy.

PIKNIK2018 37

Udekorowana balonami Maryja - opiekuczo patrzca ze swojej nowej figury powiconej miesic temu przez ks. abpa Rysia i z odrestaurowanego cokou - czuwaa nad uczestnikami wita rodzin naszej parafii :-)

PIKNIK2018 6

Nasze witowanie rozpocza Msza w. o g. 10,00, ktrej liturgi ubogaci piew i gra Zespou Ludowego "Okaryna" z Justynowa-Janwki k. Andrespola, ktry kolejny ju raz przyjecha do nas z inicjatywy Pani Marii Kaczorowskiej i wczy si take w uwietnienie pikniku.

PIKNIK2018 27

Natomiast podczas Mszy w. o g. 11,30 - z udziaem samego Norberta i jego rodzicw - o. Artur krtko przedstawi sytuacj zdrowotn i yciow bohatera pikniku, zapraszajc wszystkich do udziau w nim i wsparcia chorego chopca dobrowolnymi ofiarami, zbieranymi rwnie tej niedzieli do puszek po kadej Mszy w.

PIKNIK2018 8

Wprawne oko wyuska wrd pozujcych do zdjcia dwie niezwyke osoby...
...to te z szarfami :-)

PIKNIK2018 30

A byli to:
> Olivia Miazek - tegoroczna Miss Talent oraz II Wicemiss Ziemi dzkiej, a poza tym, co rwnie wane, nasza parafianka:-)
> Micha Wjcik - tegoroczny IV Wicemister Ziemi dzkiej.
Prawda, e prezentuj si cudnie? :-)

PIKNIK2018 2a

Warto te wspomnie, e oboje finalici wyborw piknoci bardzo mocno zaangaowali si w promowanie naszego pikniku i akcji wsparcia Norberta. Take podczas pikniku intensywnie "pracowali" - za dobrowolny datek pozowali do fotografii z uczestnikami spotkania, a pikne artystyczne zdjcia wykonywali Rodzice Olivii - Anna i Tomasz Miazek, ktrzy od wielu latniezwykle profesjonalniedokumentuj wydarzenia z ycia naszej parafii.

PIKNIK2018 22

To by z wielu powodw - nie tylko ze wzgldu na jej bohatera - naprawd wyjtkowy piknik!
Po raz pierwszy naszemu piknikowi towarzyszy Rapowy Koncert Charytatywny, podczas ktrego wystpili: BAKU, KAERZET ONE, DJ BAKA i Gocie! To bya cakiem inna muzyka ni w wykonaniu "Okaryny" :-)

PIKNIK2018 39PIKNIK2018 42

Raperzy nie tylko wystpili charytatywnie, ale te na swoich profilach w portalach spoecznociowych promowali akcj wsparcia dla Norberta. Chopaki - szacun!

PIKNIK2018 41PIKNIK2018 4

A w tle powyszego zdjcia mona zobaczy kolejnego "debiutanta" wrd piknikowych atrakcji - Klub Fitness "Eko Center", ktrego trenerka prowadzia niezmordowanie zajcia na trampolinkach z chtnymi do wicze, podskokw i szalestw...

PIKNIK2018 33

Kolejn atrakcj, ktra po raz pierwszy zawitaa w czasie naszego rodzinnego wita bya eskadra motocyklistw, ktra z gonym rykiem silnikw i klaksonw wjechaa na parafialny placyk.

PIKNIK2018 31PIKNIK2018 38

"Wadcy szos" wzbudzali ogromne zainteresowanie chopcw... maych i duych. Kady chtny mg przymierzy si do jednoladowych bestii. Ze swoim pojazdem - mamy nadziej, e ju niedugo bdzie mona powiedzie, e byym pojazdem - podjecha rwnie Norbert...

PIKNIK2018 24PIKNIK2018 40

... ktremu jednak duuuo bardziej podobay si te byszczce stal i skr motory, wic postanowi si na nie przesi :-)

PIKNIK2018 15

Inn atrakcj cieszc si du popularnoci - zwaszcza mskiej czci uczestnikw pikniku - bya wizyta fascynatw militariw i wojskowoci, ktrzy przygowali nawet strzelnic dla chtnych sprawdzenia swych umiejtnoci.

PIKNIK2018 9

A ju bez wzgldu na pe i wiek piknikowi gocie chtnie korzystali z gier, zabaw i wyzwa sprawnociowych animowanych przez harcerzy i harcerki ZHR...

PIKNIK2018 14

... chocia chyba jednak pe miaa znaczenie - jak wida, to dziewczynki chtniej mierzyy si z trudnymi zadaniami sprawnociowymi:

PIKNIK2018 46PIKNIK2018 26

Nad caoci naszej imprezy jupo raz kolejny czuwali animatorzy posugujcy w salezjaskim oratorium w. Jana Bosko dziaajcym przy dzkiej parafii pw. w.Teresy, ktrzy zajmowali sie prowadzeniem oraz animacj wielu zabaw ruchowych, konkursw czy malowaniem twarzy dzieciom.

PIKNIK2018 43

Nasi wspaniali wolontariusze przygotowali take pikne ozdoby czy soiczki z miodem, ktre mona byo naby za dobrowoln ofiar - oczywicie, przekazywan na rzecz Norberta.

PIKNIK2018 7Na spragnionych i zaknionych uczestnikw pikniku czekay liczne kulinarne specjay oferowane na gorco w postaci grillowanej kiebaski, kaszanki i karczku, gorcych i zimnych napojw czy te w formie rozlicznych domowych ciast upieczonych i przekazanych nieodpatnie przez dziesitki osb o wraliwym sercu.

PIKNIK2018 23PIKNIK2018 16

I dlatego na koniec z serca pragniemy raz jeszcze podzikowa wszystkim, ktrzy przyczynili si do zorganizowania pikniku, na czele z proboszczem o. Arturem Kiliszkiem oraz zespoem wolontariuszy, ktry od lat koordynuje przygotowanie kolejnych edycjinaszychparafialnych festynw.

PIKNIK2018 25

To byy naprawd niezwyke godziny rodzinnego witowania, radowania si i przy okazji praktykowania miosierdzia!!!

PIKNIK2018 1

Norbert w lutym 2016 roku skoczy 12 lat. Marzy o tym, ay zosta pikarzem, dlatego kad woln chwil spdza na boisku.

Dwa lata temu, 25 marca obudzi si z silnym blem gowy i powtarzajcymi si co kilka minut wymiotami. W szpitalu lekarze przeprowadzili szereg bada w tym tomograf komputerowy i zdiagnozowali u niego niebezpiecznego guza mzgu typu medulloblastoma, czyli rdzeniaka mdku. Rdzeniak jest zoliwym nowotworem orodkowego ukadu nerwowego. W klinice neurochirurgii w odzi zostaa jeszcze tego samego dnia przeprowadzona operacja ratujca mu ycie. Guz nie zosta wycity w caoci, dlatego syn musia dodatkowo przej przez cykle chemioterapii i nawietla. Cika operacja spowodowaa u niego powane powikania - niedowad czterokoczynowy, Norbert porusza si na wzku inwalidzkim. Przywrcenie sprawnoci rk i ng wymaga bardzo kosztownej rehabilitacji. Mimo to nie traci pogody ducha, akceptuje to, co przynosi mu los i czeka na lepsze dni? Pogodzi si z tym, e na razie... nie moe gra w pik, ale ledzi wszystkie rozgrywki pikarskie, nie tylko te polskie i kibicuje swoim ulubionym klubom.

Poprawiony (czwartek, 21 czerwca 2018 12:11)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.

Zobacz nas na Facebooku

facebook

Patron dnia
Podzikowania i proby do Patronki par. M.B. Bolesnej
Odnowa w Duchu witym "aska Pana"
Wsplnoty parafialne
Nr konta parafii

Wpaty na konto parafii na prace remontowe lub dziea charytatywne:

Bank PKO BP SA

VI Oddzia w odzi

Nr Konta: 98 1020 3408

0000 4602 0133 0521

z dopiskiem tytuu wpaty.

Wntrze kocioa