Relacja z Pikniku Parafialnego

RELACJA I ZDJĘCIA Z CHARYTATYWNEGO 
RODZINNEGO PIKNIKU PARAFIALNEGO
PIKNIK2018 3

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom, wolontariuszom i osobom zaangażowanym w przygotowanie kolejnego Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który odbył się 17 czerwca br. i miał niezwykle szczytny cel - cały dochód z pikniku stanowi wsparcie na rehabilitację ciężko chorego Norberta, ministranta z naszej parafii. Bardzo się cieszymy także z licznej obecności na nim Parafian i Gości. 

PIKNIK2018 36

Tradycyjnie miejscem spotkania był placyk wokół figury Matki Bożej przed domem klasztornym sióstr Misjonarek Św. Rodziny, gdzie zostały rozstawione ławki i stoiska z piknikowymi atrakcjami. Już w bramie prowadzącej na plac gromadnie przybywających uczestników pikniku witały piękne balonowe dekoracje, zdobiące całe miejsce zabawy. 

PIKNIK2018 37

Udekorowana balonami Maryja - opiekuńczo patrząca ze swojej nowej figury poświęconej miesiąc temu przez ks. abpa Rysia i z odrestaurowanego cokołu - czuwała nad uczestnikami święta rodzin naszej parafii :-)

PIKNIK2018 6

Nasze świętowanie rozpoczęła Msza Św. o g. 10,00, której liturgię ubogacił śpiew i gra Zespołu Ludowego "Okaryna" z Justynowa-Janówki k. Andrespola, który kolejny już raz przyjechał do nas z inicjatywy Pani Marii Kaczorowskiej i włączył się także w uświetnienie pikniku.

PIKNIK2018 27

Natomiast podczas Mszy św. o g. 11,30 - z udziałem samego Norberta i jego rodziców - o. Artur krótko przedstawił sytuację zdrowotną i życiową bohatera pikniku, zapraszając wszystkich do udziału w nim i wsparcia chorego chłopca dobrowolnymi ofiarami, zbieranymi również tej niedzieli do puszek po każdej Mszy św.

PIKNIK2018 8

Wprawne oko wyłuska wśród pozujących do zdjęcia dwie niezwykłe osoby...
...to te z szarfami :-)

PIKNIK2018 30

A byli to:
> Olivia Miazek - tegoroczna Miss Talent oraz II Wicemiss Ziemi Łódzkiej, a poza tym, co równie ważne, nasza parafianka:-)
> Michał Wójcik - tegoroczny IV Wicemister Ziemi Łódzkiej.
Prawda, że prezentują się cudnie? :-)

PIKNIK2018 2a

Warto też wspomnieć, że oboje finaliści wyborów piękności bardzo mocno zaangażowali się w promowanie naszego pikniku i akcji wsparcia Norberta. Także podczas pikniku intensywnie "pracowali" - za dobrowolny datek pozowali do fotografii z uczestnikami spotkania, a piękne artystyczne zdjęcia wykonywali Rodzice Olivii - Anna i Tomasz Miazek, którzy od wielu lat niezwykle profesjonalnie dokumentują wydarzenia z życia naszej parafii.

PIKNIK2018 22

To był z wielu powodów - nie tylko ze względu na jej bohatera - naprawdę wyjątkowy piknik!
Po raz pierwszy naszemu piknikowi towarzyszył Rapowy Koncert Charytatywny, podczas którego wystąpili: BAKU, KAERZET ONE, DJ BAKA i Goście! To była całkiem inna muzyka niż w wykonaniu "Okaryny" :-)

PIKNIK2018 39 PIKNIK2018 42

Raperzy nie tylko wystąpili charytatywnie, ale też na swoich profilach w portalach społecznościowych promowali akcję wsparcia dla Norberta. Chłopaki - szacun!

PIKNIK2018 41 PIKNIK2018 4

A w tle powyższego zdjęcia można zobaczyć kolejnego "debiutanta" wśród piknikowych atrakcji - Klub Fitness "Eko Center", którego trenerka prowadziła niezmordowanie zajęcia na trampolinkach z chętnymi do ćwiczeń, podskoków i szaleństw...

PIKNIK2018 33

Kolejną atrakcją, która po raz pierwszy zawitała w czasie naszego rodzinnego święta była eskadra motocyklistów, która z głośnym rykiem silników i klaksonów wjechała na parafialny placyk.

PIKNIK2018 31 PIKNIK2018 38 

"Władcy szos" wzbudzali ogromne zainteresowanie chłopców... małych i dużych. Każdy chętny mógł przymierzyć się do jednośladowych bestii. Ze swoim pojazdem - mamy nadzieję, że już niedługo będzie można powiedzieć, że byłym pojazdem - podjechał również Norbert...

PIKNIK2018 24 PIKNIK2018 40 

... któremu jednak duuużo bardziej podobały się te błyszczące stalą i skórą motory, więc postanowił się na nie przesiąść :-)

PIKNIK2018 15

Inną atrakcją cieszącą się dużą popularnością - zwłaszcza męskiej części uczestników pikniku - była wizyta fascynatów militariów i wojskowości, którzy przygowali nawet strzelnicę dla chętnych sprawdzenia swych umiejętności.

PIKNIK2018 9 

A już bez względu na płeć i wiek piknikowi goście chętnie korzystali z gier, zabaw i wyzwań sprawnościowych animowanych przez harcerzy i harcerki ZHR...

PIKNIK2018 14

... chociaż chyba jednak płeć miała znaczenie - jak widać, to dziewczynki chętniej mierzyły się z trudnymi zadaniami sprawnościowymi:

PIKNIK2018 46 PIKNIK2018 26

Nad całością naszej imprezy już po raz kolejny czuwali animatorzy posługujący w salezjańskim oratorium św. Jana Bosko działającym przy łódzkiej parafii pw. św. Teresy, którzy zajmowali sie prowadzeniem oraz animacją wielu zabaw ruchowych, konkursów czy malowaniem twarzy dzieciom.

PIKNIK2018 43

Nasi wspaniali wolontariusze przygotowali także piękne ozdoby czy słoiczki z miodem, które można było nabyć za dobrowolną ofiarę - oczywiście, przekazywaną na rzecz Norberta.

PIKNIK2018 7Na spragnionych i złaknionych uczestników pikniku czekały liczne kulinarne specjały oferowane na gorąco w postaci grillowanej kiełbaski, kaszanki i karczku, gorących i zimnych napojów czy też w formie rozlicznych domowych ciast upieczonych i przekazanych nieodpłatnie przez dziesiątki osób o wrażliwym sercu.

PIKNIK2018 23 PIKNIK2018 16

I dlatego na koniec z serca pragniemy raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku, na czele z proboszczem o. Arturem Kiliszkiem oraz zespołem wolontariuszy, który od lat koordynuje przygotowanie kolejnych edycji naszych parafialnych festynów.

PIKNIK2018 25

To były naprawdę niezwykłe godziny rodzinnego świętowania, radowania się i przy okazji praktykowania miłosierdzia!!!

PIKNIK2018 1

Norbert w lutym 2016 roku skończył 12 lat. Marzył o tym, ay zostać piłkarzem, dlatego każdą wolną chwilę spędzał na boisku.

Dwa lata temu, 25 marca obudził się z silnym bólem głowy i powtarzającymi się co kilka minut wymiotami. W szpitalu lekarze przeprowadzili szereg badań w tym tomograf komputerowy i zdiagnozowali u niego niebezpiecznego guza mózgu typu medulloblastoma, czyli rdzeniaka móżdżku. Rdzeniak jest złośliwym nowotworem ośrodkowego układu nerwowego. W klinice neurochirurgii w Łodzi została jeszcze tego samego dnia przeprowadzona operacja ratująca mu życie. Guz nie został wycięty w całości, dlatego syn musiał dodatkowo przejść przez cykle chemioterapii i naświetlań. Ciężka operacja spowodowała u niego poważne powikłania - niedowład czterokończynowy, Norbert porusza się na wózku inwalidzkim. Przywrócenie sprawności rąk i nóg wymaga bardzo kosztownej rehabilitacji. Mimo to nie traci pogody ducha, akceptuje to, co przynosi mu los i czeka na lepsze dni? Pogodził się z tym, że na razie... nie może grać w piłkę, ale śledzi wszystkie rozgrywki piłkarskie, nie tylko te polskie i kibicuje swoim ulubionym klubom.

Poprawiony (czwartek, 21 czerwca 2018 12:11)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.