Jałmużna Wielkopostna 2018

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA NA RZECZ
 CHOREGO MINISTRANTA
ministrant2

W I Niedzielę Wielkiego Postu 18 lutego będziemy rozdawać papierowe skarbonki przeznaczone na Jałmużnę Wielkopostną. Osoby, które nie otrzymają tych specjalnych tekturowych skarbonek, mogą przez okres Wielkiego Postu odkładać do osobnej koperty czy pudełeczka kwoty będące równowartością drobnych przyjemności, jakich każdy zechce sobie odmówić. Szczególnie zachęcamy młodzież i dzieci, by rezygnowały np. ze słodyczy i innych atrakcji, a równowartość tych uciech odkładały do swoich skarbonek.

Zapraszamy do przyniesienia wypełnionych po brzegi :-) skarbonek w Niedzielę Palmową lub Niedzielę Miłosierdzia. Przy czym - ze względu na trudność poradzenia sobie z tysiącami drobnych monet przez parafię - bardzo prosimy w miarę możliwości o ich wymianę na większe nominały we własnym zakresie przed dostarczeniem do parafii. Dziękujemy za życzliwość:-)

Uzbierane w ramach Jałmużny Wielkopostnej AD 2018 ofiary postanowiliśmy przeznaczyć - jako kolejną "cegiełką" - na pomoc dla Norberta - 14-letniego ministranta naszej parafii, który przy wsparciu swoich Rodziców i Bliskich zmaga się mężnie z chorobą nowotworową. Jest on po chemioterapii i w trakcie radioterapii. Każdy dar serca od naszych parafian przekazany dla chłopca zostanie wykorzystany na jego rehabilitację, która - jak mamy nadzieję - pozwoli mu wrócić do pełni zdrowia, wrócić do oczekujących go w szkole kolegów oraz do posługi przy mszach w Kościele.

informujemy też, że przy rozliczaniu rocznego PIT-u istnieje możliwość wskazania celu, na jaki będzie przeznaczony 1% naszego rocznego podatku - np. na fundację, która wspiera rehabilitację Norberta. Numer KRS fundacji: 0000273196 z dopiskiem: "Dla Norberta Graczyka".

Za wszelką życzliwość i wsparcie już teraz składamy serdeczne "Bóg zapłać!".

Poprawiony (sobota, 10 lutego 2018 23:36)

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież