Zapraszamy na film "Ignacy Loyola"

ZAPRASZAMY DO KINA 
NA FILM PT. "IGNACY LOYOLA"

loyola 1

Zapraszamy do kina na kolejny wartościowy film - tym razem o św. Ignacym Loyoli, m.in. pomysłodawcy rekolekcji ignacjańskich, twórcy metod rozeznawania duchowego i założycielu zakonu jezuitów. A jednocześnie jest to historia Loyoli -  żołnierza, grzesznika i człowieka przemocy, którego dotyka Bóg. A jak pisze przyszły święty w swojej autobiograficznej "Opowieści Pielgrzyma": "Gdybyś słyszał głos Boga, czy chciałbyś zachować to dla siebie?".

Seans "Ignacego Loyoli" odbędzie się w sobotę 20 stycznia o g. 16,30 w kinie "Helios" w CH Sukcesja. Bilety po 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii - osobiście lub pod nr tel.: kom. 783 068 972 lub stacjon. 42 652 76 50. Ilość miejsc ograniczona!

loyola 2

"Ignacy Loyola" to doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę "ignacjańskiego ducha". Ograniczony budżet filmu wpływa co prawda na brak rozmachu w prezentacji realiów historycznych czy scen batalistycznych. Mimo skromnych środków autorzy tego obrazu potrafili jednak stworzyć interesujący obraz duchowych przeżyć św. Ignacego, który na swojej drodze notorycznie ociera się o śmierć fizyczną i duchową.

loyola 5

I właśnie ten niegdyś brutalny żołnierz i kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy, podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła.

loyola 3

Poetyka filmu, przesłanie, walory artystyczne, muzyka czy kolor w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają do widza i nie pozwalają mu przejść obok "Ignacego Loyoli" obojętnie.

Zapraszamy do kina! 

Więcej nt. filmu i jej bohatera można przeczytać na poświęconej "Ignacemu Loyoli" stronie www.loyolafilm.pl

loyola 6

Poprawiony (środa, 24 stycznia 2018 23:36)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.