Zapraszamy na film "Pierwsza gwiazdka"

ZAPRASZAMY DO KINA 
NA FILM PT. "PIERWSZA GWIAZDKA"
pierwszagwiazdka 3

Zapraszamy do kina na kolejny wartościowy film - tym razem o Bożym Narodzeniu widzianym oczyma... zwierząt - pt. "Pierwsza gwiazdka". Co prawda zapisy na seans, który odbędzie się 7 I 2018, zostały już zamknięte z powodu wyczerpania się wolnych biletów, ale zachęcamy do wybrania się do kina na własną rękę.

"Pierwsza gwiazdka" (tyt. orygin. "The Star") to animowana amerykańska baśń ewangeliczna z gatunku "dla wszystkich pokoleń", czyli nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Jest to opowieść mądra, zabawna, wzruszająca, a także wierna przekazowi biblijnemu.

pierwszagwiazdka 2

Akcja filmu rozgrywa się w Nazarecie. Anioł ogłasza Marii, że urodzi Syna Bożego. Jego wizytę widzi myszka Abby i biegnie ogłosić dobrą nowinę innym zwierzętom. Wiele kilometrów dalej pracujący w młynie osiołek o imieniu Bo ucieka z kieratu, aby znaleźć lepsze życie. Niedługo potem kaleczy się w nogę i szuka schronienia w skromnym gospodarstwie w Nazarecie. Rannego zbiega znajduje Maria, która spodziewa się dziecka i przygotowuje się do ślubu z Józefem. Gospodarze przygarniają osiołka (tgo bohatera z jego barwnością i komizmem można porównać do słynnego osiołka ze "Shreka"). Tymczasem kolejne zwierzęta podążają za gwiazdą w okolice, gdzie przebywają Maria i Józef, by zobaczyć narodziny Mesjasza.

W "Pierwszej gwiazdce" Boże Narodzenie obserwujemy zatem głównie z perspektywy zwierząt, które nim przybędą do stajenki, by pokłonić się Nowonarodzonemu, przeżywają liczne perypetie. Droga do Betlejem sporo je kosztuje, ale dzięki podjętym wysiłkom okazuje się, że każde z nich ma jakiś swój udział w Bożym planie, a cała historia świetnie ilustruje biblijną myśl, że Bóg często wybiera to, co małe i niepozorne...

pierwszagwiazdka 1

Film ten można odczytywać na wielu płaszczyznach. Jako historię przyjaźni, która okazuje się silniejsza niż indywidualne pragnienia. Jako metaforyczną opowieść o różnych ludzkich charakterach, które poddane są próbie. Ale także jako ewangelizacyjny obraz, m.in. o miłosierdziu, przemianie serc itp.

I wreszcie warto podkreślić bardzo ciekawą animację na światowym poziomie przygotowaną przez wytwórnię Sony Pictures Entertainment czy świetną muzykę (m.in. piosenka "Mary, did you know" - "Mario, czy już wiesz").

Ten film naprawdę trzeba obejrzeć!

Poprawiony (środa, 03 stycznia 2018 17:29)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.