11 XI- Narodowe Święto Niepodległości

11 XI - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11listopada

W sobotę 11 listopada świętować będziemy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123. latach niewoli. Zachęcamy tego dnia do szczególnej modlitwy za naszą Ojczyznę oraz do wywieszenia flag na domach i radosnego świętowania w gronie rodzinnym lub korzystając z bogatego programu obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Zapraszamy też do udziału w parafialnych Mszach Św. sprawowanych wg porządku powszedniego, z dodatkową Mszą Św. w intencji Rzeczpospolitej Polskiktóra rozpocznie się o g. 10,00. Mszę św. poprzedzi o g. 9,30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie różańca św. w intencji Ojczyzny i tych, którzy oddali swoje życie za odzyskanie niepodległości przez nasz naród.

tydzienpatriotyczny2017

Zapraszamy także do skorzystania z bogatej oferty wydarzeń towarzyszących Świętu Narodowemu, odbywających się pod hasłem "Tydzień Patriotyczny", a przygotowanych przez Okręg Łodzki ZHR. By zapoznać się ze szczegółami, "kliknij" TUTAJ

A poniżej przedstawiamy program łódzkich obchodów święta wolnej Polski.

Tradycyjnie główne uroczystości rozpoczną się o godz. 10,00 Mszą Świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny w Łódzkiej Bazylice Archikatedralnej. Po Eucharystii, ok. godz. 11,15 przed płytą znajdującego się przy katedrze Grobu Nieznanego Żołnierza będzie miała miejsce uroczysta zmiana warty, a następnie apel poległych, salwa honorowa, złożenie kwiatów i wieńców oraz defilada kompanii honorowych.

11listopada 1

Z kolei na rynku Centrum Handlowego "Manufaktura" 11 XI odbędzie się VI Piknik Niepodległościowy z licznymi atrakcjami. W programie obchodów m.in. występ orkiestry, zespołów muzycznych, pokazy służb mundurowych, a także sprzętu i uzbrojenia.

11listopada 3

Poprawiony (niedziela, 05 listopada 2017 09:46)

 

dodawanie komentarzy zablokowane.